Genel İngilizce Kursu

Farklı İhtiyaçlara Farklı İngilizce Kursları
ingilizce kursları

İngilizce Kursları

Egitimikursu.com
1467

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce Kursları, her yaş ve seviyeye uygun olarak planlanmaktadır. Her seviyeden katılımcılar için uygun olan genel ingilizce kursları, İngilizcesini geliştirmek isteyen, İngilizceye yeni başlayanlar ve İngilizce öğrenmek isteyenler, kariyer, akademik veya sosyal açıdan İngilizcesini geliştirmek isteyenler için ideal eğitim programlarıdır.

British Town Şişli İngilizce kursunda verilen Genel İngilizce kursu eğitimlerinde, fonksiyonel ve iletişimsel temele dayanan ve Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü tarafından oluşturulan "The Common European Framework of Reference for Languages" - "Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı"na uygun olarak hazırlanan eğitim sistemi ve müfredatı uygulanmaktadır.

British Town Şişli İngilizce Kurslarında, kursa katılım öncesi konuşma odaklı eğitimin bir parçası olan seviye tespit sınavı yapılır ve katılımcıların seviyesi bu seviye tespit sınavına göre belirlenir. Seviye tespit sınavları tamamen konuşma odaklıdır ve yazılı bir sınav stresi yaşamazsınız. Seviye Belirleme Sınavları, konusunda ve eğitimlerde uzman, mesleği ve eğitimi İngilizce öğretmek olan ve sadece üniversitelerin yabancı dil öğretmenliği, CELTA, DELTA gibi yeterliliklerden en az birine sahip Türk ve ana dili İngilizce olan yabancı eğitmenler tarafından "Communicative Approach" ve "Avrupa Dil Portfolyosu"na uygun olarak yapılmaktadır.

Sürekli devam eden eğitim takvimleri sayesinde ingilizce kursları minimum 2 hafta maksimum 4 hafta içerisinde başlar. Bu sayede seviyenize uygun İngilizce kursu sınıfı beklemek için zaman kaybetmezsiniz.

Communicative Approach - İletişimsel Yaklaşım

Dil öğrenmeye başlayan her bireyin beklentileri öncelikle grammer yapısını öğrenmek ve daha sonra konuşmaya çalışmaktır. Kısırdöngü içerisinde bir çok kez denenen ve tekrarlanan eğitimler yerine genel ingilizce kurslarımızda iletişimsel yaklaşım - communicative approach metodu uygulanmaktadır. Kesin olarak belirlenmiş sınıf aktiviteleri içeren öğretme metodları yerine, daha geniş bir öğretim yaklaşımı ile dil bilgisi, gramer ve kelime ezberleme gibi metodların ötesine geçerek, ingilizce kursuna katılanlara anlam yaratmada faydalı olunmaktadır. Sadece sınıf aktiviteleri içeren bir öğretim sistemi yerine, sınıf dışına çıkarak normal hayatın bir parçası olan bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Dünya genelinde iletişimsel yaklaşımın en kabul gören prensipleri, David Nunan'a ait dil eğitiminde iletişimsel yaklaşımın beş öğesidir;

  • Hedef dille etkileşim yoluyla iletişimin öğrenilmesi
  • Öğrenme ortamında sunulan özgün metinler
  • Öğrencilerin sadece dile değil, öğrenme yönetimi sürecine odaklanmaları için fırsatları temini
  • Sınıf öğretiminde önemli bir yeri olan kişisel deneyimlerin geliştirilmesi
  • Sınıf öğretiminin sınıf dışı aktivitelerle ilişkilendirilmesi.

İngilizce Seviyeleri

İngilizce Seviyeleri Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 ana seviye olarak belirlenmiştir.

Bu Seviyeler A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleridir.

Geçmişten gelen alışkanlıklar ile elementary, beginner, pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate ve advanced seviyeleri değişerek "Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı"nda tüm dil eğitimlerinde ortak seviyeler belirlenmiştir.

Genel İngilizce kursları, bu seviyelerin tamamını kapsar. İngilizce kursu eğitimleri yukarıdaki seviyelere uygun olarak planlanmış eğitim sistemi ve müfredatlar ile uygulanmaktadır.

Genel İngilizce kurslarına başlamadan önce seviyeniz belirlenerek sizin için en verimli olacak seviye belirlenir.

İngilizce seviyeleri hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

ingilizce seviyeleri

Biz Sizi Arayalım!

İngilizce Kursları Eğitim Süreleri ve Günleri

İngilizce kursu eğitimleri farklı saat dilimlerine ve farklı günlere göre planlanmıştır. Bu sayede okul, iş veya sosyal hayatınız ile paralel devam edebilen sizi kısıtlamayan İngilizce kursu tercihi yapabilir ve eğitimlerinizin ve hayat akışınızın aksamamasını sağlayabilirsiniz

* Eğitim Günleri Eğitim Saatleri
HİG Pazartesi/Salı/Çarşamba/Perşembe 10:00 - 13:15
14:00 - 17:15
HİA Pazartesi/Çarşamba/Cuma 19:00 - 21:30
Salı/Perşembe 18:30 - 21:45
HSS Cumartesi/Pazar 09:30 - 12:45
HSÖ Cumartesi/Pazar 14:00 - 17:15
HSA Cumartesi/Pazar 18:00 - 20:30

* HİG = Hafta İçi Gündüz | HİA = Hafta İçi Akşam | HSS = Haftasonu Sabah | HSÖ = Haftasonu Öğlen | HSA = Haftasonu Akşam

Sık Sorulan Sorular

İngilizce Kurslarında her seviye 96 ana ders ve 34 ek ders programından oluşmaktadır. Bir kur İngilizce Kurs programı minimum 130 dersten oluşmaktadır. British Town Şişli İngilizce Kursu, gerekli gördüğü takdirde eğitim süresini uzatma hakkına sahiptir.

İngilizce eğitim sistemimizde ana dersleri katılım şartı %90'dır. Ek derslere katılım şartı %50'dir

İngilizce kursuna başladığınız seviyeden itibaren katıldığınız her seviyede İngilizce kursunuz süresince kullanacağınız ana ders kitaplarınız, çalışma kitaplarınız ve ders kitapları ile senkronize olan eğitim süresince kullanacağınız dinleme parçalarını içeren İngilizce CD'niz ücretsiz olarak "British Town Şişli İngilizce kursu" tarafından ücretsiz olarak verilir.

Eğitim süresince aldığınız tüm kur eğitimlerinde kitaplar, work book, seviyenize göre belirlenen ek çalışma materyalleri ve CD'ler tamamen ücretsizdir. Eğitim materyalleri için hiç bir zaman ek ücret talep edilmez.*

* Aynı seviye eğitim paketi 2. defa verilmez. 2. kez talep edilen paketler ücrete tabidir.

Tüm grup eğitimilerinde "%100 İngilizce Öğrenme Garantili Kurs" sunuyoruz.

Eğer, öğrencilerimize verilen İngilizce kursu eğitimleri sonunda, öğrencimiz İngilizce öğrenemediğini beyan ederse, aynı eğitimi ücretsiz olarak tekrar vermeyi garanti ediyoruz.*

* Öğrenme garantisi kapsamına dahil olunabilmesi için;

  • Eğitimlere %90 devam etme
  • Verilen ev ödevleri dahil tüm eğitim çalışmalarına katılım
  • Sınıf içi aktivite ve uygulamalara katılım

koşulları yerine getirilmesine rağmen, hala öğrenemediğini beyan eden öğrencilere aynı İngilizce kursu eğitimi ücretsiz olarak tekrar verilir.

1 Kur İngilizce eğitimi, seçtiğiniz gün ve haftada alacağınız İngilizce ders sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 1 kur eğitimi 96 Ana Ders ve 34 Ek Ders olmak üzere toplam 130 dersten oluşmaktadır.

Haftalık ders ve katılımcısına göre değişmekle birlikte 1 kur İngilizce kursu minimum 1 Ay maksimum 3 ay sürmektedir.

Her eğitim kuru farklı nedenler dolayı farklı kur sistemleri uygulamaktadır. Genel olarak tercih yapılırken kur sayısı değil toplam ders sayısı karşılaştırılmalıdır.

İngilizce'de toplamda 6 kur bulunmaktadır. Her bir kur için ortalama 90 - 120 ders arası eğitim alınmalı ve bunu haftada 4 -8 ders arası Self Study programları ile desteklemek gerekmektedir.

Eğer herhangi bir kur 50 - 60 ders arasında ise bu durumda eğitim alınan kurunuz yarım kur olarak hesaplanmıştır.

İngilizce seviyeleri toplamda 6 kur ve 3 ana kullanıcı düzeyindedir.

İngilizce konuşabilme becerisi Bağımsız Kullanıcı düzeyinden itibaren başlamaktadır.

İngilizce Seviyeleri Kulanıcı Düzeyi
A1 Temel Düzey kullanıcı
A2
B1 Bağımsız Kullanıcı
B2
C1 İleri Düzey Kullanıcı
C2

İngilizce eğitiminize yaz tatili veya şehir değişikliği yapmaya karar verdiğinizde Türkiye'nin dört bir yanında bulunan 40'dan fazla Şube'de devam edebilirsiniz.

Hediye kurlar ve kur eğitimi devam ederken ki durumlar hariç, kur aralarında başvurduğunuz sürece eğitiminizi 6 ay süre ile dondurabilirsiniz.

İngilizce eğitimininiz sonunda en son başarı ile bitirmiş olduğunuz seviye için sertifika düzenlenmektedir.

İngilizce Kursuna Gidenlerin Yorumları

Önce dil eğitimine Şişli şubesinde başladım. Yaz tatilinde Bursa'da 1 kur daha aldım. Kalan kurlarımı şimdi Şişli şubesinden almaya devam ediyorum. Genel eğitim işleyişinden ve şubeler arasında bile fark olmamasından dolayı çok memnunum.


Orhan K.

İngilizcemi hızlıca ilerletmek istiyordum. Önce 2 kur eğitim aldım. Kendimi yeteri kadar geliştirdiğime Amerika'da devam etmek istedim. Hem vize, hem okul seçimi hem de yurtdışında karşılaştığım her konuda yanımdaydılar. Hem İngilizce kursundan hem de yurtdışı eğitimden çok memnun kaldım.

Tuncay S.

Hafta içi gündüz yoğunlaştırılmış programlar ile inanılmaz verim aldım. Hem maliyet açısından hem de zaman açısından benim için çok faydalı oldu. Kısa sürede inanılmaz verim aldım. Etrafımdaki herkese tavsiye ediyorum. TeşekkürlerNadir S.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!