Sıkça Sorulan Sorular - İngilizce

İngilizce Kursları ve İngilizce Sınavları SSS

Sıkça Sorulan Sorular - İngilizce

ingilizce sıkça sorulan sorular

British Town Şişli İngilizce Kursu olarak yabancı dil sınavları hakkında bize en çok sorulan soruları sizler için derledik.

YDS, e-YDS, YÖKDİL, IELTS, TOEFL IBT, TOEIC, Pearson PTE, Erasmus, Hazırlık Atlama, Proficiency gibi İngilizce Sınavları hakkında en çok sorulan sorular ve detayları bu sayfada bulabilirsiniz.

YDS / e-YDS

YDS, ülkemizde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır.

YDS Sınav ücreti 90 TL’dir.

YDS sınavı 180 dakika sürmektedir.

YDS de her doğru soru 1,25 puandır. Örneğin sınavdan 40 doğru yaptıysanız puanınız 50 olacaktır. (40 X 1,25 = 50)

YDS’de yanlışlar doğruları götürmez.

Yabancı Dil Sınavına (YDS) aşağıdaki adaylar başvurabilir;

Üniversitelerde Doçentlik, Doktora ve Sanatta yeterlilik isteyen adaylar

Yüksek lisans programlarına girecek üniversiteden lisans derecesi ile mezun olan adaylar

Üniversitelerde lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta olan üniversite öğrencilerinden yüksek lisans veya doktora programlarına devam etmek isteyen adaylar

Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışan ve dil tazminatı veya yurtdışı görevlendirme nedeni ile yabancı dil bilgisi seviyesi belgesine ihtiyaç duyan adaylar

Özel sektörde çalışan (bankalar v.s.gibi) ve yabancı dil tazminatından faydalanmak isteyen adaylar

TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) veya DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) sınavlarına girecek adaylar

Kamu personeli olmak amacı ile KPSS'ye girecek adaylardan başvuracakları kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyen adaylar

YDS sonuçlarının geçerlilik süresi yoktur. Akademik bir başvuruda bulunacaksanız, herhangi bir zamanda aldığınız YDS puanınız geçerli olacaktır.

Dil tazminatı için YDS puanları 5 yıl geçerlidir. 5 yılın sonunda yeni bir yabancı dil sınavı sonucu almanız gerekir. Yeni bir sınav sonucu almaz iseniz, var olan puanınız 1 seviye düşürülerek ( Örnek: A seviyesinden B seviyesine) hesaplanır.

İngilizce için eşdeğerliği kabul edilen sınavlar: CPE, CAE, TOEFL IBT, PTE Akademik sınavlarıdır. Bu sınavlardan alınması gereken puanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosu

YÖKDİL

YÖKDİL Sınavı, Yüksek Öğretim Kurumları için İngilizce yeterlilik sınavının "adayın alanındaki dil yeterliliğini" Fen ve Mühendislik, Sosyal ve Beşeri Bilimler ve Sağlık alanında belirlemeye yönelik yapılacak “Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı”dır.

IELTS

International English Language Testing System

IELTS Sınavı dünya çapında İngilizce dil yeteğinizi dinleme, okuma, yazma ve konuşma oalrak ayrı ayrı ölçmeyi hedefler. IELTS Sınavının toplam süresi toplam 2 saat 45 dk'dır.

TOEFL

Test Of English as a Foreign Language

TOEFL Sınavı anadili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika'da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Services tarafından yapılmaktadır.

TOEIC

The Test of English for International Communication

TOEIC İş ortamlarında kullanılan konuşma ve yazı örnekleriyle hazırlanmakta olan TOEIC sınavı, İngilizce hâkimiyetini ölçmek için uygun ve objektif bir sınavdır.

Hazırlık Atlama / Proficiency

Hazırlık Atlama sınavı, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için yapılan sınavdır. Proficiency sınavı özellikle İngilizce bölümlerde öğrencilerin bölümde okuyabilmek için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığını gösterir.

Proficiency sınavı, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için yapılan sınavdır. Proficiency sınavı özellikle İngilizce bölümlerde öğrencilerin bölümde okuyabilmek için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığını gösterir.

ERASMUS

Bu eğitimi tamamladığı zaman katılımcılar; Zor insan tipleri, bu tiplerle iletişim kurmak için yapılması gerekenler, zor insanlarla baş ederken kullanılabilecek iletişim becerileri, zor müşterilerle iletişimde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!