Hazırlık Atlama - Proficiency Kursu

Proficiency = Yeterlilik

hazırlık atlama profeciency kursuProficiency sınavı, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için yapılan sınavdır. Proficiency sınavı özellikle İngilizce bölümlerde öğrencilerin bölümde okuyabilmek için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığını gösterir. Proficiency sınavı sonucunda alınan başarı puanına göre öğrenciler direk bölümden başlayabilir ya da tam dönem veya yarım dönem hazırlık okumak zorunda kalabilirler.

Proficiency sınavı başarı puanları genellikle üniversiteden üniversiteye farklılık göstersede 60 ve üzeridir.

İki aşamalı olarak yapılan sınavın ilk bölümünde gramer, vocabulary ve reading soruları sorulur. Bu bölümlerden başarılı olan öğrenciler writing ve listening ve speaking bölümüne geçmeye hak kazanırlar.

Her üniversitenin proficiency sınavı aynı mı?

Her üniversitenin hazırlık atlama sınavları farklı olmak ile birlikte öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmektedir. Bu sebeple, sınavların temeli aynıdır. Hazırlık atlama kursu programları, uzman eğitmenler tarafından üniversitelerin hazırlık atlama sınavları (örnek proficiency sınavları) incelenerek hazırlanmaktadır. Ve her sene yapılan sınavlardan sonra güncellenmektedir.

Proficiency Sınavı ne zaman yapılır? Proficiency sınav tarihi?

Proficiency sınavı üniversitenin akademik takvimlerinde belirtilir ve genel olarak, Ocak, Haziran ve Eylül aylarında olmak üzere senede 3 defa yapılır.

Proficiency Sınavının İçeriği Nedir?

Proficiency sınavı öğrencilerin İngilizce bilgisini tespit edebilmek için Gramer (dil bilgisi), Vocabulary (kelime bilgisi), Reading Comprehesion (okuduğunu anlama), Listening Comprehesion (dinlediğini anlama) ve Essay (yazma) bölümlerinden oluşmaktadır.

Hazırlık Atlama Kursu – Proficiency Kursu

Üniversiteye yeni başlayacak veya hazırlık eğitimi aldıktan sonra hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler için hazırlanan özel programlardır. Hazırlık atlama kursu olarak adlandırılan bu eğitimler, öğrencilere Proficiency sınavında başarılı olarak eğitimlerine direk bölümden başlatmayı hedefleyen eğitimlerdir.

Hazırlık atlama kursu eğitimleri, yıl içerisinde özellikle vize ve final sınavlarına , yaz döneminden itibaren ise hazırlık sınıfını atlama sınavı olan proficiency sınavlarına yöneliktir.

Üniversitelerin Örnek Proficiency Sınavları

Muhasebe Kursu

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2018 Bemar Kariyer & British Town Dil Okulları

Bilgi Almak İstiyorum