Bilgisayarlı Muhasebe Programları Nelerdir

Bilgisayarlı muhasebe programları nelerdir? Bilgisayarlı muhasebe programları isimleri? Hangi bilgisayarlı muhasebe programı? Bilgisayarlı muhasebe kurslarında öğretilen programlar hangileri? Bilgisayar destekli muhasebe kurslarında hangi programlar öğretiliyor?

Bilgisayarlı muhasebe programları nelerdir?
  Bilgisayarlı muhasebe kurslarında öğretilen muhasebe yazılımları, muhasebe işlemlerini kolaylaştırmak açısından büyük başarıya sahiptir. Bu alanda kullanılan çeşitli programlar var.Bu yazımızda sizlere bilgisayarlı muhasebe programlarını tanıtacağız.

 Bilgisayarlı Muhasebe Alanında Hangi Yazılımlar Kullanılıyor?

Muhasebecilerin işleri çok kolay değildir. Ellerinde bulunan yüzlerce veriden pek çok kayıt oluşturmak ve gerek duyulduğunda bu kayıtlara en hızlı şekilde ulaşmak, muhasebe departmanında en çok ihtiyaç duyulan eylemdir. Bu eylemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştiren muhasebe yazılımları, muhasebecilere rahat bir nefes aldırıyor.

Bilgisayarlı muhasebe programları farklı özelliklere sahipler. Sahip oldukları bu özelliklerle en büyük amaçları, bütün muhasebe işlemlerinin tek bir kaynaktan yönetilmesini sağlamaktır. Yani tek bir programı kullanarak, hem şirket gelir gider kayıtlarına, hem mal ve üretim stoklarına, hem çalışanlar ait bilgilere, fatura ve irsaliye kayıtlarına veya çek senet bilgilerine ulaşmak mümkün olabiliyor. Böylelikle işlemlerde karışıklık olmadan, seri bir şekilde çalışma imkanı yakalanıyor. Bu işlemlerin hepsini sorunsuzca gerçekleştiren bilgisayar yazılımları denildiğinde, akıllara ilk olarak Eta, Micro, Nebim, Luqa ve Logo gibi programlar gelmektedir.

 Bilgisayarlı Muhasebe Yazılımlarının Birbirinden Farkı Nedir?
  Bilgisayarlı muhasebe yazılımlarının hepsi ile genel olarak bütün muhasebe işlemleri yapılabilmektedir. Bu yönden bakıldığında, benzer özellikler göstermektedirler. Fakat onları birbirinden ayıran ince detaylar da bulunmaktadır. Örneğin, en eski bilgisayarlı muhasebe yazılımlarından biri olan Eta ile şirket stoklarını kaydedip, takibini yapmak çok daha kolaydır. Eta programı daha çok küçük ve orta ölçekli işletmelerin muhasebe kayıtlarını tutmakta tercih edilen bir programdır. Ancak işletme büyüdükçe, finansal işlemler de büyümektedir. Bu nedenle işletmede yapılan çalışmaların niteliğine göre bir yazılım seçilmelidir.

Logo yazılımı ise güçlü stok kayıtları özelliği dışında fatura irsaliye kayıtlarını oluşturma ve cari işlemlerde iyi bir performans sergilemektedir. Bilgisayarlı muhasebe yazılımlarından olan Luqa ise, resmi evrak takibinde daha etkilidir. Bu nedenle Luqa yazılımı, serbest muhasebeci ve mali müşavirlik ofisleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bilgisayarlı muhasebe kurslarında hakkında bilgi verilen bir başka yazılım ise Nebim’dir. ERP yani Kurumsal Kaynak Planlama olarak adlandırılan alandaki uygulamalarıyla adından söz ettiren Nebim, büyük şirketler, ithalat ve ihracat işleriyle uğraşan firmaların tercih ettiği bir yazılımdır.

Summary
Article Name
Bilgisayarlı Muhasebe Programları Nelerdir
Description
Bilgisayarlı Muhasebe Programları Nelerdir
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo