Genel Muhasebe Kursu

Farklı İhtiyaçlara Yönelik, Farklı Muhasebe Kursları
genel muhasebe kursları

Genel Muhasebe Kursları

Şişli | Mecidiyeköy | Beşiktaş | Taksim
4135

Biz Sizi Arayalım!

Genel Muhasebe Kursları

Genel Muhasebe Kursu, Ön Muhasebe Kursu ile Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursunun birlikte sunulduğu eğitim programıdır. 50 ders saatlik ön muhasebe kursunu tamamlayan adaylar, Nebim V3, Mikro V15, ETA ve LOGO muhasebe programlarının eğitiminin verildiği Muhasebe Programları Kursuna devam eder.

Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursunda, Ön Muhasebe Kursunda öğrenilen muhasebe müfredatının tatbiki yapılarak adayların programlar üzerinde uygulama yapması sağlanır ve pratik kazanılması sağlanır. Bilgisayar Destekli Muhasebe Programları Kursunda eğitimler sektörde halen çalışmakta olan eğitmenler tarafından verilmekte bu sayede güncel mevzuat değişiklikleri ve güncellemeler an ve an muhasebe kursu müfredatına eklenmektedir.

Genel Muhasebe kursunu bitiren kursiyerler şirket ve işletmelerin muhasebe departmanlarında ön muhasebe elemanı olarak, her türlü ticari faaliyet gösteren kurumların muhasebe departmanlarında muhasebe personeli olarak ve mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik bürolarında, bilgisayarlı muhasebe programlarını kullanabilecek yeterlilikte istihdam edilebilirler. Muhasebe kursunu bitiren öğrencilerimize ücretsiz iş olanağı ve rehberlik hizmeti sunmaktayız. Genel muhasebe eğitimleri sürekli devam ettiği için devamsızlık yaptıkları ders saatinin tekrarını ücretsiz olarak tekrar alabilirler.

Genel Muhasebe kursunu bitiren kursiyerler;

 • Stok ve stok takibi yapabilir.
 • Müşteri ve Cari hesap takibi yapabilir.
 • Teklif ve Sipariş işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Perakende veya toptan Fatura, Tahsilat Makbuzu ve İrsaliye işlemlerini gerçekleştirebilir. Fatura yerine geçen belgeleri düzenleyebilir.
 • Perakende satışlarda yazar kasa ve post işlemlerini yapabilir.
 • Evrak takibi ve evrak intikalini gerçekleştirebilir.
 • Kasa hesap takibi yapabilir. Günlük nakit akışını denetleyebilir.
 • Çek ve Senet takibi yapabilir.
 • Banka hesabı takibi yapabilir.
 • Personel Özlük işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Demirbaş işlemlerini yapabilir.
 • Defter ve belgeleri temin ve tasdik ettirebilir.
 • Resmi kurumlar için gerekli evrakları hazırlayabilir.
 • Kasa işlemleri ve takibini yapabilir.
 • Haftalık ödeme planı oluşturabilir.

Genel Muhasebe Kursuna Kimler Katılabilir?

Genel muhasebe kursuna katılacak kursiyerlerin temel seviyede bilgisayar bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için giriş seviyesinde bilgisayar bilgisi eğitimi verilebilmektedir.

Genel Muhasebe Kursu Eğitim Yöntem ve Teknikleri

Genel muhasebe kursu eğitiminin ilk kısmında ön muhasebe eğitimini alan adaylar, ikinci bölüm olan bilgisayarlı muhasebe programlarına geçiş yaparak laboratuvar ortamında, sektörün içerisinden eğitmenlerin tecrübeleri ile Mikro V15, ETA, Nebim V3, Nebim Winner, Logo, Luqa gibi farklı programların eğitimlerini tamamlarlar. Bu sayede, ön muhasebe eğitiminde aldıkları temel muhasebe kavramlarını ve işlemleri muhasebe programlarında uygulamalı olarak öğrenirler.

Genel Muhasebe Kursu Eğitim Süresi

Genel Muhasebe = Ön Muhasebe Kursu toplam süresi 60 Ders + Muhasebe Programları Kursu 60 Ders = 120 derstir.

İlk 60 derslik kurs, ön muhasebe kursunu, ikinci 60 derslik kurs ise bilgisayarlı muhasebe programları kursunu kapsamaktadır.

Genel Muhasebe Kursu Eğitim Günleri

Eğitim günleri, Hafta içi (Pazartesi + Çarşamba + Cuma) gündüz / akşam ve Hafta sonu (Cumartesi + Pazar) gündüz / akşam olarak programlanmıştır. Hafta içi programlarında 13 haftada tamamlanan programlar, hafta sonu programlarında 15 haftada tamamlanmaktadır.

Genel Muhasebe Kursunu tamamlayan öğrenciler;

İleri Muhasebe Kursu: ERP/MRP Eğitimleri + Finansal Planlama Kursuna devam edecektir.

Muhasebe Programları Kursuna Gidenlerin Yorumları

10 hafta gibi kısa bir sürede önce Muhasebe öğrendim arkasından da 4 muhasebe programı kullanmayı öğrendim. Eğitim süresince hocalarımdan aldığım destek işe girince bir telefonla ulaşabileceğim desteğe dönüştü. Çok teşekkürler.

Semih D.

Genel muhasebede öğrendiklerim gerçektende çok faydalı oldu. Hocaların verdiği eğitim sadece muhasebe eğitimi değil. Bemar elindeki hocaların ne kadar kıymetli olduğunu bilsin ve hiç bırakmasın lütfen.

Ayşegül Ç.

Eğitim konusunda çok sıkıntı yaşamadan istediğim şekilde bir eğitim aldım. Derslere girmeden önce terddütlerim vardı ama ilk dersten itibaren hepsi yok oldu. Bemar'a verdiği eğitimden dolayı çok teşekkür ederim. Hem eğitmenler hem kurumun genel düzeni inanılmaz.

Demet S.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!