Cad Tasarım Kursu

AutoCAD Kursu

Cad Tasarım Kursu

Cad Tasarım Kursu

Cad Tasarım Kursu

Bemar Kariyer Okulu, CAD Tasarım eğitimi ile mühendislik ve teknikerlik bölümleri alanında yepyeni bir deneyim sunuyor. CAD, çizim sanatıdır. Detay mühendisliğinde ve teknik çizimde kullanılan ve bilgisayar ile kontrast edilen bir tasarım bütünüdür. Tasarım her meslekte büyük bir öneme sahiptir. Teknik çizimlerde ise daha profesyonel dokunuşlar gereklidir. Bu profesyonel dokunuşlar ise eğitimler ile mümkündür. Mesleki anlamda fark yaratmak eğitimler ile mümkündür. Çünkü bu eğitimler özel ve farklı eğitimlerdir. Sizi her zaman bir adım öteye taşıyan ve mesleki kariyerinizi yükselten eğitimlerdir.

CAD tekniğinin kullanımı pek çok alanda kolaylık sağlamaktadır. Tasarımcının üretkenliğini yüksek ölçüde arttıran ve verimliliğini yükselten bir uygulamadır. Projenin kısa zamanda sonuçlanması sağlamaktadır. Aynı zamanda dizayn maliyetini de ciddi oranda düşüren bir tekniktir. Hata oranını sıfıra düşüren bir sistemdir. CAD sistemi, tasarımın kalitesini de arttırmakta ve mühendislik analizlerini de kolayca yapabilme imkanı sunmaktadır. Hem kariyerinizdeki gelişim için hem eğitiminizdeki gelişim için bu sertifika programı son derece yararlıdır.

Kimler için / Kimler Katılmalı?

İnşaat, Makine Mühendisleri, Mimarlar, Teknikerler, Teknik alanla ilgili işletmelerde çalışanlar, Üniversite öğrencileri, Kariyerine Teknik Platformda devam etmek isteyenler, İşsizler bu eğitimlere katılabilir.

Cad Okulunun Kazandırdığı Beceriler

Farklı disiplinlerin hedeflerine yönelik çalışmalar yapabilecek düzeyde mimarlık, mühendislik, görsel iletişim ve tasarımı içeren güncel ve uygulamalı program eğitiminden oluşmaktadır. Autodesk ve Solidworks ürünleri başta olmak üzere bu alanda en çok tercih edilen yazılımları kullanarak tasarımlarını başarıyla hayata geçirmek, ileri derecede teknik bilgiye sahip olarak ilgili alanlarda uzmanlaşarak çizim ve 3D görselleştirme konularında kariyer yapmak isteyenlere hitap eder.

MİMARİ : Autocad – 3D Studio Max – Archicad – Photoshop

MAKİNE : Autocad – 3D Studio Max – SolidWorks – Photoshop

İNŞAAT : Autocad – 3D Studio Max – SAP 2000 – Photoshop

Orjinal ve son sürüm programlarla eğitim gören katılımcılar yenilikleri yakından takip etme ve onlara sunduğu kolaylıklardan yararlanma imkanına sahip olurlar.Katılımcıların ; dinamik ve başarılı proje çıkartmasına , tasarımlarını etkili bir biçimde oluşturulup sunulmasına, iş akışını kolaylaştırılıp üretkenliği en üst seviyeye çıkartmasını sağlar.Alanında uzman isimlerden sektöre yönelik bir eğitim alarak bir yandan eğitmenlerin deneyimlerinden yararlanan katılımcılar bir yandan da iş hayatında kullanabilecekleri eşsiz bilgilere sahip olurlar. Bütün eğitim özel bilgisayar laboratuarında, uluslar arası standartlarda ve tamamen uygulamalı olarak devam eder.

Program Detaylarını Öğrenmek İstiyorum

AutoCAD

Autodesk tarafından üretilmiş ve dünyada teknik çizim alanında en yaygın olarak kullanılan program olan AutoCad olan 2D ve 3D olarak öğretilmektedir. Eğitimini tamamlayan katılımcılar kendilerinden beklenen teknik çizim-Modelleme performansını fazlasıyla gösterebilir. Ayrıca farklı mesleki çizim standartları örneklendirilerek çok yönlü gelişim sağlanmaktadır.

3D Studio Max

Günümüz 3 boyutlu görselleştirme yazılım paketleri içinde, en kolay kullanıma sahip 3 boyutlu modelleme, kaplama, aydınlatma, ve animasyon yazılımı olan 3ds max ,mimari görselleştirme, bilgisayar oyunları, sinema, & Tv için görsel efektler ve daha bir çok alanlarda kullanılmaktadır.

ArchiCAD

Gücü ve kolay kullanımı ile Türkiye ‘de ve dünyada onbinlerce mimara çalışmalarının her aşamasında hizmet etmektedir. ArchiCAD’ in gerek tek modül olması, gerek akıllı kürsör kullanımı ve standart menüleri, gerek obje ve mimari simgelerle ve benzeri olanaklarla donatılmış olması Mimar ve Teknikerler için programı vazgeçilmez kılmaktadır.

Sap2000

SAP2000 yazılımı, yapı sistemi modellerinin geliştirilmesi, analizi ve boyutlandırılması için kullanılan genel amaçlı bir programdır. Program windows ortamında çalışmakta ve tüm işlemler özel grafik kullanıcı arayüzü yardımıyla SAP2000 ekranı üzerinde gerçekleştirilmektedir. Etkin ve hızlı çözümler üretmesi programı yapı sektörü bakımından vazgeçilmez kılmaktadır.

Solidworks

Makine sanayisindeki hızlı değişim ve yeniliklere ayak uydurmak,hem maliyet hem hız hem de ürün kalitesi bakımından zorunlu hale gelmiştir. Solidworks otomasyon ve üretim ihtiyacına yazılım alanında çözümler üreten,hata payını en aza indiren çözümler üretmektedir.

Eğitimin Süresi Nedir?

200 ders

Eğitim Hangi Günlerde Verilir?

Hafta İçi Akşam: Salı - Perşembe Günleri

Hafta Sonu: Cumartesi - Pazar günleri

Eğitimi Nerelerde Alabilirim?

Bemar Kariyer Şişli Şubesi

Program Sonunda Hangi Belgeleri Alacağım?

Bemar Kariyer CAD Okulu Başarı Sertifikası

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!