Illustrator Kursu

Şişli, Mecidiyeköy

Illustrator Kursu

Illustrator Kursu

Illustrator Kursu

Adobe Illustrator, Adobe tarafından geliştirilen vektörel grafik düzenleyicisidir. Illustrator nedir, Adobe Illustrator ne işe yarar veya Adobe Illustrator ne için kullanılır diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Photoshop ve Illustrator arasındaki farkları da bu yazıda bulabilirsiniz. Temel anlamda bir grafik programıdır diyebiliriz fakat detayları, Illustrator’u diğer yazılımlardan ayırıyor.

Programın son sürümü olan Illustrator CC, aynı zamanda onyedinci Illustrator olma özelliğini taşır. Adobe Illustrator şu anda sektörde muhtemelen en çok tutulan ve tercih edilen vektörel çizim programıdır. Daha önceleri Freehand ve Corel Draw tercih ediliyor olunsa da, bugünlerde Illustrator sunduklarıyla öne geçmiştir.

Adobe Illustrator ile vektörel çizimler yaratabilir ve düzenleyebilirsiniz. Genel olarak yazılımın arayüzü ve kullanımı Photoshop ile benzerlik taşır. Adobe bünyesindeki grafik yazılımlarının en önemlilerinden bir tanesidir.

Desen oluşturma

Kolaylıkla kusursuz bir şekilde döşenmiş vektör desenleri oluşturun. İstediğiniz zaman düzenlenebilen yinelenen farklı desen türleriyle özgürce denemeler yaparak maksimum tasarım esnekliğine kavuşun.

Yeni Görüntü İzleme

Yepyeni izleme motoruyla bit eşlem görüntülerini düzenlenebilir vektörlere dönüştürün. Karmaşık kontroller kullanmadan net çizgiler ve daha güvenilir renk sonuçları elde edin, sığdırma işlemlerinde kusursuzluğu yakalayın.

Verimli ve esnek yeni arabirim

Yeni ve kolaylaştırılmış arabirimle günlük görevleri daha az adımda tamamlayın. Katman adlarını satır içinde düzenleme, hassas renk örneği oluşturma ve diğer Adobe araçlarına göre sorunsuz bir şekilde ayarlanabilen arabirim parlaklığı özelliklerinden faydalanın.

Konturlar üzerinde degradeler

Degrade yerleştirme ve opaklık üzerinde tam kontrol sağlayarak dilerseniz uzunluk ya da genişlik boyunca, dilerseniz konturun içinde degradeler uygulayın.

Panellerde satır içi düzenleme

Katmanlar, renk örnekleri, fırçalar, çalışma yüzeyleri ve diğer panellerdeki adları ara iletişim kutuları kullanmadan doğrudan panellerin içinde etkili bir şekilde düzenleyin.

Gauss Bulanıklığı geliştirmesi

Gauss Bulanıklığı, Alt Gölgeler ve Işımalar gibi efektlerin eskiye göre çok daha hızlı bir şekilde uygulandığını göreceksiniz. Doğruluğu arttırmak için iletişim kutusunda değil, doğrudan çalışma yüzeyinde önizleme yapın.

Renk paneli geliştirmeleri

Renk panelindeki genişletilebilir renk tayfını kullanarak renkleri daha hızlı ve daha hassas bir şekilde örneklendirin. Üstelik şimdi onaltılık değerleri kopyalayıp diğer uygulamalara daha hızlı bir şekilde yapıştırabilirsiniz.

Dönüştürme paneli geliştirmeleri

Artık Dönüştür panelinde yer alan sık kullanılan Konturları Ölçekle ve Efektler seçeneklerine hızla erişin.

Yazma paneli geliştirmeleri

Seçili metnin bağlamındaki fontları değiştirmek için ok tuşlarını kullanın. Büyük harfler, üst simgeler ve daha fazlasına yönelik gliflere Karakter paneli yoluyla artık tek bir konumdan ulaşılabiliyor.

Sabitlenebilir gizli araçlar

Şekil ve Kalem araçları gibi önceden gizlenen araçları birbirinden ayırıp sabitleyin. Araçları yatay veya dikey biçimde yerleştirerek daha verimli bir çalışma alanı yaratın.

Odalara ayrılmış çalışma alanları

Oda desteğiyle bir çalışma alanından diğerine akıcı bir şekilde geçin. Çalışma alanlarınızın tümünde tutarlılık sağlayın ve etkin bir şekilde sıfırlayana kadar mizanpaj değişikliklerini koruyun.

Kontrol paneli geliştirmeleri

Şimdi seçenekler arasında tutarlılık, bağlantı noktası kontrolleri, kırpma maskeleri, zarf deformasyonları gibi tüm özellikler de dahil olmak üzere, aradığınız her şeyi daha verimli hale getirilen Kontrol panelinde kolaylıkla bulun.

HiDPI ve Retina ekran desteği

MacBook Pro'da bulunan yeni Retina ekran da dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü ekranlarda çalışırken görüntü ve metinlerinizde ve Illustrator kullanıcı arabiriminde daha fazla ayrıntı elde edin.*

Saydamlık paneli geliştirmeleri

Maskeleme fonksiyonunu artık Saydamlık panelinde görüntüleyen yeni Maske Yap/Bırak düğmesi sayesinde opaklık maskelerini daha kolay oluşturun.

Gerçek beyaz tuval rengi

Saf beyaz rengi anında alabilmek için Illustrator CS6 çalışma alanı tuvalini beyaz olarak ayarlayın.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!