Ön Muhasebe Kursu

Farklı İhtiyaçlara Yönelik, Farklı Muhasebe Kursları
ön muhasebe kursları

Ön Muhasebe Kursları

Şişli | Mecidiyeköy | Beşiktaş | Taksim
498

Ön Muhasebe Kursları

Giriş seviyesinde bilgisayar bilgisi olan ve kendisini muhasebe konusunda geliştirmek isteyen herkes ön muhasebe kursuna katılabilir.

Ön muhasebe kurslarının amacı tüm işletmelere istihdam olanağı sağlamak ve mezun olan kursiyerlerin şirket ve kurumlarda ön muhasebe ile yapılması gereken tüm işlemleri öğrenmesi amaçlamıştır. Ön muhasebe öğrenmek isteyen katılımcılarımıza en iyi muhasebe kursunu sunmak için çalışmaktayız. Bu sebepten dolayı tüm muhasebe eğitimlerimiz sektörde halen çalışmakta olan eğitmenler tarafından verilmekte bu sayede güncel mevzuat değişiklikleri ve güncellemeler an ve an muhasebe kursu müfredatına eklenmektedir.

Ön Muhasebe Kursunu bitiren kursiyerler şirket ve işletmelerin muhasebe departmanlarında ön muhasebe elemanı olarak, her türlü ticari faaliyet gösteren kurumların muhasebe departmanlarında muhasebe personeli olarak ve mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik bürolarında istihdam edilebilirler.

Muhasebe kursunu bitiren öğrencilerimize ücretsiz iş olanağı ve rehberlik hizmeti sunmaktayız. Katılımcılar gelemedikleri eğitimlerde ek ücret ödemeden telafi eğitim alarak kaçırdıkları dersleri tekrar alabilirler.

Ön Muhasebe Kursu Katılımcı Kriterleri

Ön muhasebe kursuna katılacak kursiyerlerin temel seviyede bilgisayar bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için giriş seviyesinde bilgisayar kursu eğitimi verilebilmektedir.

Ön Muhasebe kursunu bitiren kursiyerler;

 • Stok ve stok takibi yapabilir.
 • Müşteri ve Cari hesap takibi yapabilir.
 • Teklif ve Sipariş işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Perakende veya toptan Fatura, Tahsilat Makbuzu ve İrsaliye işlemlerini gerçekleştirebilir. Fatura yerine geçen belgeleri düzenleyebilir.
 • Perakende satışlarda yazar kasa ve post işlemlerini yapabilir.
 • Evrak takibi ve evrak intikalini gerçekleştirebilir.
 • Kasa hesap takibi yapabilir. Günlük nakit akışını denetleyebilir.
 • Çek ve Senet takibi yapabilir.
 • Banka hesabı takibi yapabilir.
 • Personel Özlük işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Demirbaş işlemlerini yapabilir.
 • Defter ve belgeleri temin ve tasdik ettirebilir.
 • Resmi kurumlar için gerekli evrakları hazırlayabilir.
 • Kasa işlemleri ve takibini yapabilir.
 • Haftalık ödeme planı oluşturabilir.

Biz Sizi Arayalım!

Ön Muhasebe Kursu Eğitim Yöntem ve Teknikleri

Ön muhasebe kursu eğitiminde "muhasebenin tanımı"ndan başlayarak temel muhasebe eğitimleri verilmektedir. Ön muhasebe eğitimlerinde muhasebenin terminolojisi, kasa hesapları ve muhasebenin temel eğitimleri konusunda uzman Mali Müşavir eğitmenler tarafından verilir.

Ön muhasebe kursunu tamamlayan öğrenciler bilgisayarlı muhasebe programları eğitimine geçiş yaparak laboratuvar ortamında, sektörün içerisinden eğitmenlerin tecrübeleri ile ön muhasebe programlarını ve Mikro, ETA, Nebim, Logo, Luqa gibi farklı programların eğitimlerini tamamlarlar.

Bu sayede, ön muhasebe eğitiminde aldıkları temel muhasebe kavramlarını ve işlemleri muhasebe programlarında uygulamalı olarak öğrenirler.

Ön Muhasebe Kursu Süresi ve Eğitim Günleri

Genel Muhasebe Kursu, Ön Muhasebe Kursu (60 Ders) + Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursu (60 Ders) = 120 derstir. İlk 60 derslik kurs, ön muhasebe kursunu yani muhasebenin temel kavramlarını, ikinci 60 derslik kurs ise bilgisayarlı muhasebe programları kursunu kapsamaktadır.

Ön muhasebe kursu eğitim günleri, Hafta içi (Pazartesi+Çarşamba+Cuma) gündüz / akşam ve Hafta sonu (Cumartesi+Pazar) gündüz / akşam olarak programlanmıştır.

Hafta içi programlarında 4 haftada tamamlanan programlar, hafta sonu programlarında 5 haftada tamamlanmaktadır.

Ön Muhasebe Kursunu tamamlayan öğrenciler;

Uygulamalı eğitim için Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursuna devam edecektir. Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursu eğitimlerinde Mikro ve Mikro Enerji, ETA ve LOGO Go3 muhasebe programlarının eğitimleri verilmektedir.

Ön Muhasebe Kursuna Giden Öğrencilerin Yorumları

Muhasebe hakkında hiç bir bilgim olmadan Bemar'ın ön muhasebe kursuna katılarak kendimi geliştirdim. Ön Muhasebe kursundan sonra daha kolay bir iş buldum. Çalıştığım firma Logo kullanıyor. Şimdi Logo kursuna katılacağım.

Ayşe D.

Ön muhasebe ve genel muhasebe eğitimlerini tamamladım. Şimdi muhasebe programları kursuna katılacağım. Muhasebe konusunda bana inanılmaz fayda sağlayan bir eğitim oldu. Çok kaliteli bir eğitimdi. Hocalarınız gerçekten işini iyi yapıyor. Çok teşekkürler.

Demet S.

Eğitime katılmadan önce muhasebe ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. Bir firmada yapılması gereken tüm işleri teker teker öğrettiler. Eğitimin ikinci bölümünde muhasebe programları kursuna devam ediyoruz. İnanılmaz faydalı bir eğitim.

Şeyda S.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!